Akcja Movember

{[description]}

Akcja Movember

Co roku Świętokrzyskie Centrum Medyczne bierze udział w akcji Fundacji Movember, której celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn.

Co roku Świętokrzyskie Centrum Medyczne bierze udział w akcji Fundacji Movember, gdzie w mediach społecznościowych propaguje i zachęca mężczyzn do uczestnictwa właśnie w tej akcji, której celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn. Zamysłem akcji jest wzrost liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz efektywnych kuracji raka. Poza zachęcaniem do corocznych badań staramy się przekonać mężczyzn, że powinni znać historię zachorowań na raka w swojej rodzinie i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Panowie, którzy ukończyli 45-50. rok życia, w ramach profilaktyki powinni raz w roku zgłosić się na wizytę do urologa. W przypadku, gdy w rodzinie wystąpiły nowotwory prostaty, takie wizyty systematycznie powinny być realizowane częściej.


Podobne w kategorii

Szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji Nowego Roku 2021 życzymy Wam, przede wszystkim zdrowia. Niech w 2021 spełnią się Wasze marzenia, a Wasze domy niech będą pełne ludzi i przepełnione radosnymi spotkaniami! 

Czytaj więcej

Życzenia świąteczne

Drodzy Pracownicy, Pacjenci i wszyscy związani z Świętokrzyskim Centrum Medycznego. W tym szczególnym świątecznym czasie chcielibyśmy złożyć Wam serdeczne życzenia! Wesołych i spokojnych Świąt...

Czytaj więcej